FİTNESS

Sağlıklı Yaşamdan daha fazlası Yenilenmiş Palmalife GYM’de seni bekliyor!

Sağlıklı Yaşamak Önemlidir

Güzel görünmekten ziyade, vücudunuzun işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için yediğiniz ve içtiğiniz şeylere özen göstermelisiniz! Biz de sizler için, beslenmenin ve sporun önemini bir kez daha vurgulamak adına, fazla kilolarından kurtulmanız için Palmalife GYM’de sizlerle buluşuyoruz. Doğru zayıflama egzersizleri ile ideal kilonuza kavuşun!

Palmalife GYM

Bodrum Yalıkavak'ın en güzel koylarından biri olan Gökçebel Mevkinde konumlanan Palmalife Bodrum Resort Spa, 200m2  alanda yenilenen Palmalife GYM sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezi ile haftanın 7 günü 08:00-23:00 saatleri arası hizmetinizdedir.

Kilo Verme, Kondisyon, Kilo alma, Esneklik ve benzeri tüm amaçlara hizmet eden fitness ekibimiz aynı zamanda bel, boyun, omuz, diz, ve omurga sakatlıklarını tedavi etmekle uzmanlaşmış bir Pilates Reformer ekibidir.

Kalite Anlayışımız

Kilo Mesleğiniz,yaşınız , ailenizdeki genetik geçmişin yarattığı metabolik hikayeniz,kendiniz ile ilgili hedefleriniz,size sunacağımız spor hizmetlerinin temelini oluşturacaktır..

Bunun için doğru yerde , doğru eğitmenler ve doğru bir bakış açısı ile yönlendireceksiniz. Palmalife  Fitness Spa'da doğru akılcı bilinçli ve size özel danışmanlık hizmetlerini bulacaksınız..

Yalnızca spor ve antreman yapmak değil, içsel rahatlığınıza da kavuşacağınız Palmalife Spa'da şehrin stresli ortamından uzaklaşıp, egzersiz , havuz , sauna,buhar banyosu, hamam ve masajla rahatlayacaksınız.

Fitness, Pilates, SPA ve Havuz Hizmetleri

Fitness birçok insanın bildiği gibi sadece kas yapmak değil kilo sorunu olan ve kilo almakta ve vermekte zorluk çeken insanların doktorların tavsiyesi ve kişinin tercih ettiği bir spor dalıdır. Sağlıklı yaşamın başı spordur ve hareketsiz vücut zamanla hamlaşır ve kas yapısı zayıflamaya başlar. Metabolizması bozuk insanlarda kolay kilo alma gibi durumlar görülebilir nedeni ise hareketsiz olan bedenin yakamadığı yağlar vücutta depolanarak kilo yapmasıdır. Fazla kilo yada aşırı zayıflık çeşitli hastalıklara sebebiyet verebileceği gibi bir hastalık nedeni ile de oluşabilmektedir.

Fitness sporu ile günde 30-45 dk arasında bir zamanınızı ayırarak ve haftada belli program çerçevesinde yaparak hem vücudunuzu zinde tutabilir hem hareketsizlikten kurtulabilir hemde güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Palmalife Gym olarak fitness yapmanızı tavsiye ediyor ve zinde bir bedene kavuşmanızı istiyoruz.

Reformer Pilates

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı:

Sadece 10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek ve 30 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Palmalife  Fitness Spa'da Özel Pilates Dersleri; combo cadillac ile uzman kadrosu ve özellikle medikal pilates yönelimi ile hizmet vermektedir.

PALMALIFE GYM